kamerali-su-kacagi-tespiti

Uygun bilgilerin toplanması büyük endüstriyel kuruluşlar üzerindeki soruşturmaya ve arazide uygulanacak büyük deney programına bağlıdır. İlk raporda grup her otorite için irtibat memuru sağlık memuru vermiş ve bunların grupla sürekli ilişkilerini sağlamıştır. Düzenli toplantılar bu irtibat memurlarıyla yapılmış ve biriken bilgilerle, deneylerin ışığında koordinasyon sağlanmıştır. Programın başarısı dikkate ve gayrete bağlıdır.
ANKET
1. İlk anket 37 abone üzerinde yapılmış ve birinci raporda sonuçlar ve tavsiyeler belirtilmiştir.
2. 1977 yılında İngiltere çapında bir anket yapılmış ve aşağıdaki konular hakkında bilgi elde edilmiştir.
a.)Hesaplanamayan su miktarının kapsamı,
b.)Su kaçağının mukayeseli önemi ve su kaçağının tekerrür noktaları.
3.Bu ankete ilgi son derece fazlaydı.(%98`i cevaplandı).Çoğu kişisel olan bu cevaplar irtibat memurlarına ve su servisi başkalarına dağıtıldı.
4.Rapordaki su dağıtımında anlaşılmayan su miktarı % 10 ile %50 arasında değişiklik göstermekte ve %24`lük bir ortalamaya ulaşmaktaydı. Sonuçlar tek tek ele alındığında doğal olarak olağan üstü ve güvenilmeyen rakamlar veriyosada ortalama alınan sonuçlar ülke çapındaki sorun hakkında genel fikir veriyordu.
5.Su kaçaklarının nedenler ve önlemleri hakkında o anlarda elde edilen sağlam delillerle kolaylıkla tahmin yapılmıştır.
Çok karışık mekanizmaya ve iyi bilinen faktörlere rağmen bunların miktarını tek bir sistemdeki endüstri için belirlemek kolay olmamıştır. Anket üzerine yapılacak dikkatli analizler; bu az güvenirliği olan bilgileri kuvvetlendirecek aynı zamanda kişisel olarak toplanmış ve uyumsuz olan cevapları daha uyumlu ve güvenilir yapacaktır. Grup anında gerekli olmayan bu analiz işlemlerini daha sonradan yapmıştır.
6. Bu anketle aynı zamanda pratikte kullanılan su kaçağı kontrolü metotları ve su kaçağı tespiti ile borularını yerini gösteren detektörlerin sayısı hakkında da bilgiler toplanmıştır. Bu anketlerde kişisel görüşler ve onların etkileri elde edilmiştir.
7.Kullanılan sayaçların sayısı ve sayaçların durumları hakkında bilgiler edinilmiştir. Bu sayaçların hassaslığı az olanları yeniden gözden geçirilmiş ve ayarları yeniden yapılmıştır.

Anadolu tesisat olarak su tesisatlarinda kalorifer tesisatlarinda su sızdıran bölgeyi noktasal tespit ediyoruz. Teknoloji yakından takip eden firmamız piyasada kullanılan su kaçak cihazının en iyisine sahiptir. Kamera sistemi ile atık su tesisatlarında ki kırık veya contasız borular tespit edilir. Su kaçaklarına kırmadan dökmeden kesin çözüm Anadolu tesisat noktasal su kaçak tespit hizmetiyle müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktadır. Ekipmanlarımız arasında yer alan su kaçak bulma makinaları sektöründe en kaliteli ve en hızlı su kaçağını bulan cihazlardır. Görüntüleme yani boru içi kamera sistemlerimiz renkli olup, kayıt yapabilme ve arızalı bölgenin fotoğrafını çekme yeteneğine sahiptir.
Banyo su kaçağı
Banyonuzun tavanında rutubet,nem ve su sızıntısı belirtisi meydana geldiğinde üst kattaki komşunuzun banyosunun tesisatlarını kontrol etmesi gerekir. Üst katınızdaki komşunuz banyosunu yeni tadilat yaptırmış olması banyosunda su kaçağı olmayacağı anlamına gelmez. Bazıları bu nasıl olur banyonun tamamen tesisatını değiştirdim su kaçağı mümkün değil diyebilir. Fakat piyasada su tesisat ustasıyım diye gezen bir sürü çalışan var. Banyo tadilatınız yapılırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu gider borularıdır. Pis su pimaşlarının eğimi dikkatli bir şekilde verilmeli, her borunun geçişleri birbirine bağlandıktan sonra kontrol edilmelidir. Conta sıyırması dediğimiz olay çok fazla rastladığımız problemler arasındadır. Boruların döşeme işlemi bittikten sonra basınçlı teste tabi tutulmalıdır. Daha detaylı bilgiyi http://www.anadolutesisat.com.tr web sayfasını ziyaret ederek incleyebilirsiniz.